اولین پژوهشگاه رسمی و نخستین موسسه مستقل نظرسنجی

اخبار پژوهشگاه:

غیبت آثار ایرانی در بزرگترین بازار سینمایی جهان!

غیبت آثار ایرانی در بزرگترین بازار سینمایی جهان
 به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و هنر به نقل از ایسنا، بازار فیلم جشنواره برلین (European Film Market) از بزرگترین رویداد سینمایی جهان در عرصه معرفی، فروش، توزیع آثار سینمایی است و همچنین مکانی ایده‌ال برای تبادل نظر و شکل‌گیری تولیدات مشترک سینمایی میان این کشورهاست.
سینمای ایران که بر خلاف چند سال گذشته، امسال حضور بسیار کمرنگی را در بخش‌های اصلی شصت‌ونهمین جشنواره برلین تجربه خواهد کرد، در بخش بازار جشنواره نیز فیلمی بر عرضه و نمایش ندارد. بر اساس فهرست فیلم‌هایی که در بازار جشنواره برلین به روی پرده می‌روند، این بخش امسال میزبان بیش از ۷۰۰ نمایش سینمایی از کشورهای مختلف جهان است.
همچنین بنابر اعلام سایت بازار جشنواره فیلم برلین؛ بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سینمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان سینمایی حوزه هنری، هنر هفتم، استودیو انیمیشن آریا، مؤسسه قرن بیست‌ویکمف دیبا نگاه، الی ایمج، استودیو هورخش، ایده‌ال سینما، توزیع فیلم پرشیا، پرس تی‌وی، آفوگاتو پیکچرز، سیستم مدیریت محتوای فره‌ام، فیلمار، آی آر ایمج، شهر آفتاب و تصویرگستر پاسارگاد نیز به عنوان کمپانی‌ها و مؤسسات ایرانی در بخش بازار جشنواره برلین ۲۰۱۹ حاضر خواهند بود.
سینمای ایران سال گذشته فیلم «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی را در بخش رقابتی جشنواره برلین، فیلم «دِرُساژ» ساخته پویا بادکوبه و «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی را در بخش «نسل» جشنواره و «هجوم» از شهرام مکری را نیز در بخش پانورامای جشنواره برلین به عنوان نماینده خود در بخش‌های رسمی جشنواره برلین داشت اما امسال تنها فیلم «نشت» به کارگردانی سوزان ایروانیان که یک محصول مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است در بخش «فروم» برلیناله ۲۰۱۹ حضور خواهد داشت.
شصت‌ونهمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۷ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۱۸ تا ۲۸ بهمن) در آلمان برگزار می‌شود و امسال «ژولیت بینوش» بازیگر فرانسوی برنده اسکار به عنوان رئیس هیأت داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی انتخاب شده است.
بازار فیلم جشنواره برلین (European Film Market) نیز از همزمان با جشنواره آغاز و تا ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) ادامه خواهد داشت.
اخبار پژوهشگاه   /   تاریخ: 17 بهمن 1397   /   کد مطلب: 360   /   بازدید: 6347